clanak esc19 logo64. natjecanje za pjesmu Eurovizije održat će se u Tel Avivu u Izraelu. Prvo polufinale je na rasporedu 14.5., drugo polufinale 16.5., a završna večer Eurosonga je 18.5.2019.

Zahvaljujući prošlogodišnjoj pobjednici Neti s pjesmom "Toy", o kojoj baš svatko ima svoje mišljenje, najveći svjetski glazbeni TV show seli u Izrael. Ova zanimljiva zemlja zadnji je put bila domaćin Eurosonga 1999. s kojeg pamtimo dojmljiv nastup Doris Dragović s eurovizijskim evergreenom "Marija Magdalena". 

 


Ždrijeb koji je odredio raspored zemalja po polufinalima održan je 28.1.2019. u Muzeju suvremene umjetnosti u Tel Avivu. Hrvatska nastupa u drugoj polovici drugog polufinala, 16.5.2019. Ukupno se natječe 41 zemlja od kojih se 35 natječe u polufinalima, a šest je izravno u finalu. 

Hrvatsku će predstaviti mladi i talentirani pobjednik DORE 2019. Roko Blažević s pjesmom "The dream". 

U tablici su navedene dosad odabrane pjesme i/ili izvođači.

 

1. POLUFINALE
  ZEMLJA IZVOĐAČ PJESMA Bodovi
(televoting + žiri)
Plasman
1.  Australija  Kate Miller-Heidke  Zero gravity
2.  Bjelorusija  ZENA  Like it
3.  Belgija  Eliot  Wake up
4.  Cipar  Tamta  Replay
5.  Češka  Lake Malawi  Friend of a friend
6.  Estonija  Victor Crone  Storm
7.  Finska  Darude  Look away
8.  Gruzija  Oto Nemsadze  Sul tsin iare 
9.  Grčka  Katerine Duska  Better love
10.  Mađarska  Joci Pápai  Az én apám
11.  Island  The entry  Hatrið mun sigra
12.  Crna Gora  D-Moll   Heaven
13.  Poljska  Tulia  Fire of love (Pali się)
14.  Portugal  Conan Osíris  Telemóvies 
15.  San Marino  Serhat   Say na na na
16.  Srbija  Nevena Božović  Kruna 
17.  Slovenija  Zala Kralj &
 Gašper Šantl
 Sebi
2. POLUFINALE 
ZEMLJA IZVOĐAČ PJESMA  Bodovi
(televogting+žiri)
Plasman
1.  Albanija  Jonida Maliqi  Ktheju tokës
2.  Armenija  Srbuk  Walking out
3.  Austrija  PAENDA  Limits
4.  Azerbajdžan  Chingiz  Truth 
5.  Hrvatska  Roko  The dream
6.  Danska  Leonora  Love is forever
7.  Sjeverna Makedonija  Tamara Todevska  Proud
8.  Irska  Sarah McTernan  22 
9.  Latvija  Carousel  That night
10.  Litva  Jurijus  Run with the lions
11.  Malta  Michela Pace  Chameleon
12.  Moldova  Anna Odobescu  Stay 
13.  Norveška  KEiiNO  Sprint in the sky 
14.  Rumunjska  Ester Peony  On a Sunday
15.  Rusija  Sergey Lazarev  Scream
16.  Švedska  John Lundvik  Too nlate for love 
17.  Švicarska  Luca Hänni  She got me 
18.  Nizozemska  Duncan Laurence  Arcade
FINALE
ZEMLJA IZVOĐAČ PJESMA  Bodovi
(televoting + žiri)
Plasman
1.  Francuska  Bilal Hassani  Roi
2.  Njemačka  S!sters  Sister 
3.  Izrael  Kobi Marimi  Home
4.  Italija  Mahmood  Soldi 
5.  Španjolska  Miki  La venda
6.  Ujedinjeno Kraljevstvo  Michael Rice  Bigger than us
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.

_

ŽELITE LI NAM SE PRIDRUŽITI?

Postanite član ili članica Eurofesta Hrvatske - pošaljite e-mail na: secretary@ogaecroatia.com.
U povratnom mailu vam šaljemo sve što trebate znati... Za simboličnu godišnju članarinu obećajemo pregršt dobre zabave i mogućnosti koje vam puža članstvo u udruzi Eurofest Hrvatska!

KONTAKT

EUROFEST HRVATSKA
Mikulići 78b
10000 ZAGREB

info@ogaecroatia.com

Free business joomla templates