97858. natjecanje za pjesmu Eurovizije održat će se u švedskom gradu Malmöu. Osim manjih promjena u sustavu glasovanja, sve ostalo je po već uhodanom rasporedu - dvije polufinalne večeri i finalna večer Eurosonga (polufinala 14. i 16., finale 18.5.2013.).
Predstavnici 39 zemalja dati će sve od sebe ne bi li osvojili prestižnu titulu najboljeg na ovom glazbenom natjecanju!

Hrvatsku će predstaviti Klapa s mora i to sa pjesmom Mižerja autora Gorana Topolovca. (engleska verzija također dostupna za preslušavanje: Hard times) Tako je internim izborom odlučio HRT. Klapu čine Marko Škugor, Ante Galić, Nikša Antica, Leon Bataljaku, Ivica Vlaić i Bojan Kavedžija. Riječ je o mladim pjevačima koji pjevaju u različitim poznatim hrvatskim klapama.

   1. POLUFINALE    
 

 ZEMLJA

IZVOĐAČ

PJESMA

 1.  Austrija  Natália Kelly  Shine
 2.  Estonija  Birgit  Et uus saaks alguse 
 3.  Slovenjia  Hannah  Straight into love
 4.  Hrvatska  Klapa s mora  Mižerja
 5.  Danska  Emmelie de Forest  Only teardrops
 6.  Rusija  Dina Garipova  What if
 7.  Ukrajina  Zlata Ognevich  Gravity
 8.  Nizozemska  Anouk  Birds
 9.  Crna Gora  Who see  Igranka
 10.  Litva  Andrius Pojavis  Something
 11.  Bjelorusija  Alyona Lanskaya  Solayoh
 12.  Moldova  Aliona Moon  O mie
 13.  Irska  Ryan Dolan   Only love survives
 14.  Cipar  Despina Olympiou   An me thimasai
 15.  Belgija  Roberto Bellarosa  Love kills 
 16.  Srbija  Moje 3  Ljubav je svuda
       
   2. POLUFINALE    
 

ZEMLJA

IZVOĐAČ

PJESMA

 1.  Latvija  PeR  Here we go 
 2.  San Marino  Valentina Monetta  Crisalide (Vola)
 3.  Makedonija  Esma & Lozano  Pred da se razdeni
 4.  Azerbajdžan  Farid Mammadov  Hold me
 5.  Finska  Krista Siegfrids  Marry me
 6.  Malta  Gianluca  Tomorrow
 7.  Bugarska  Elitsa Todorova &
 Stoyan Yankulov
 Samo shampioni
 (Only champions) 
 8.  Island  Eythor Ingi  Ég á Líf
 9.  Grčka  Koza Mostra feat.
 Agathon Iakovidis
 Alcohol is free
 10.  Izrael  Moran Mazor  Rak bishvilo
 11.  Amenija  Dorians  Lonley planet
 12.  Mađarska  ByeAlex   Kedvesem
 13.  Norveška  Margaret Berger  I feed you my love 
 14.  Albanija  Adrian Lulgjuraj &
 Bledar Sejko
 Identitet
 15.  Gruzija  Nodi Tatishvili &
 Sophie Gelovani
 Waterfall
 16.  Švicarska  Takasa  You and me
 17.  Rumunjska  Cezar  It's my life
       
   FINALE    
 

ZEMLJA

IZVOĐAČ

PJESMA

 1.  UK  Bonnie Tyler  Believe in me 
 2.  Francuska  Amandine Bourgeois  L'enfer et moi 
 3.  Njemačka  Cascada  Glorious 
 4.  Španjolska  ESDM  Contigo Hasta El Final
 5.  Italija  Marco Mengoni  L'essenziale
 6.      
 7.      
 8.      
 9.      
 10.      
 11.      
 12.      
 13.      
 14.      
 15.      
 16.  Švedska  Robin Stjernberg  You 
 17.      
 18.      
 19.      
 20.      
 21.      
 22.      
 23.      
 24.      
 25.      
 26.      

ŽELITE POSTATI ČLAN / ČLANICA EUROFEST HRVATSKE?

Želite li postati dijelom članstva Eurofest Hrvatske, pošaljite e-mail na: secretary@ogaecroatia.com
U povratnom mailu vam šaljemo sve što trebate znati...
Za simboličnu godišnju članarinu obećajemo pregršt dobre zabave i mogućnosti koje vam puža članstvo u udruzi Eurofest Hrvatska!

KONTAKT

EUROFEST HRVATSKA
Mikulići 78b
10000 ZAGREB

info@ogaecroatia.com

Free business joomla templates